Květen 2015


Hudba z epizod 3. série

31. května 2015 v 8:30 | Patty
3x01 The Calm


3x02 Sara

Civil Twilight - The Courage of the Fall

3x03 Corto Maltese

Martinez & Guthrie - I'd Say So

3x04 The Magician

Vancouver Sleep Clinic - Vapour
Sonic Adventure Project - Inner Journey

3x05 The Secret Origin of Felicity Smoak

Kris Allen - Lost

3x06 Guilty

---

3x07 Draw Back Your Bow

DJ Snake & Lil Jon - Turn Down For What
Tove Lo - Habits

3x08 The Brave and the Bold

Kate Boy - The Way We Are

3x09 The Climb


3x10 Left Behind

Wolf Alice - Moaning Lisa Smile

3x11 Midnight City


3x12 Uprising

---

3x13 Canaries

Sohn - The Chase

3x14 The Return

Flo Rida (feat. KeSha) - Right Round

3x15 Nanda Parbat

---

3x16 The Offer

---

3x17 Suicidal Tendencies

Musici di San Marco - Symphony No. 94
David Parry, London Philharmonic Orchestra & Pieter Schoeman - The Four Seasons

3x18 Public Enemy

---

3x19 Broken Arrow

---

3x20 The Fallen

---

3x21 Al Sah-Him

Tiff Randol - Won't Give Up
Justin Tapp - Losing You

3x22 This is Your Sword

Arrow Cast - Edo Lullaby

3x23 My Name is Oliver Queen

---

Hudba z epizod 2. série

30. května 2015 v 12:45 | Patty
2x01 City of Heroes

Portugal. The Man - Purple Yellow Red and Blue
Walking Def - Come to Me

2x02 Identity

Youngblood Hawke - We Come Running
Aaron David Gleason - Bright Lights

2x03 Broken Dolls

Telekinesis - You Take it Slowly

2x04 Crucible

Josh Record - The War
Daughter - Youth
Chemical Brothers - Out of Control
Stephen Speaks - Out of My League

2x05 League of Assassins

The Calling - Wherever You Will Go

2x06 Keep Your Enemies Closer

The National - Hard to Find
Cherry Glazerr - Trick of Treat Dancefloor
Roman Berezin - Happy Inquisition

2x07 State vs Queen

Cherry Glazerr - Teenage Girl

2x08 The Scientist

J. S. Bach - Air On a G-String
Blake Neely - The Scientist

2x09 Three Ghosts

Sugar & The Hi Lows - Jingle Bells

2x10 Blast Radius

Johnny Amoroso - There She Is
Ronnie Gesser - She's My Woman

2x11 Blind Spot

Cat Power - Keep On Runnin'

2x12 Tremors

Kirsty Almeida & The Troubadors - Wish You Well
Santigold - Disparate Youth
Milo Greene - Son, My Son
Dale Earnhardt Jr. Jr. - Nothing But Our Love

2x13 Heir to the Demon

My Morning Jacket - Sec Walkin
Active Child (feat. Ellie Goulding) - Silhouette

2x14 Time of Death

The Civil Wars - Dust to Dust
JD Samson & Men - All the Way Thru
Olivia Broadfield - Say

2x15 The Promise

The Civil Wars - Tip of My Tongue

2x16 Suicide Squad

Phantogram - Fall in Love
Big Data (feat. Joywave) - Dangerous
Ry X - Short Line

2x17 Birds of Prey

Adriiana - Love Alive
Blake Neely - Stay Away from Her

2x18 Deathstroke

Blue Stahli - Corner

2x19 The Man Under the Hood

Blake Neely - Returning Home/Scars

2x20 Seeing Red

Greg Laswell - And Then You

2x21 City of Blood

Indians - Somewhere Else

2x22 Streets of Fire

Joseph Saba - Army of the Death

2x23 Unthinkable

Blake Neely - Tunel Fight

ANKETA: Máte zájem o přidávání novinek k seriálu Legends of Tomorrow?

27. května 2015 v 15:18 | Patty |  news

V komentářích padl dotaz, zda se chystám pravidelně přidávat novinky také o novém seriálu Legends of Tomorrow.

Rozhodla jsem se to tedy vyřešit anketou, ve které můžete hlasovat zda chcete/nechcete, aby se tu novinky o seriálu objevovaly (popřípadě se můžete vyjádřit v komentářích) a v případě zájmu bych stránku o Legends of Tomorrow rozšířila :) Hlasovat můžete po rozkliknutí celého článku.

Rozhovor s Willou Holland, Karlem Yune a Rilou Fukushimou

25. května 2015 v 10:04 | Patty |  videos > interviews
Rozhovor s Willou Holland, Karlem Yune a Rilou Fukushimou, který poskytli na Comic Conu v Londýně. Mluví o 4. sérii Arrow a seriálu Legends of Tomorrow.


Nejlepší/Nejhorší momenty 3. série podle serveru TV Fanatic

24. května 2015 v 10:24 | Patty |  spoilers
Server TV Fanatic zveřejnil seznam nejlepších a nejhorších momentů 3. série. Pojďme se tedy podívat, které epizody, postavy a proč se na seznam dostaly.

1. NEJLEPŠÍ EPIZODA:3x13 Canaries


Tuto sérii si pět hvězdiček zasloužila pouze jediná epizoda - 3x13 Canaries. Proč je tato epizoda tak dobrá? Protože se soustředí na sourozence a na jejich vzájemnou lásku.

I přestože se zpět vrátila pouze díky drogovému oparu, měla Laurel pocit, že je Sára skutečná, což zapříčinilo její nakopnutí, díky kterému se z panického strachu dostala na svou vlastní cestu jako Black Canary. Oliver odhalil své alter ego Thee, které to překvapivě dobře přijala. Felicity po Oliverově smrti shromáždila skupinu a právě ona byla tou, která Laurel řekla, že by neměla jít v Sářiných stopách, ale měla by být prostě sama sebou.

2. NEJHORŠÍ EPIZODA: 3x23 My Name is Oliver Queen


Je nám líto, že musíme kopat do mrtvoly, ale epizoda 3x23 "My Name is Oliver Queen" je zcela jistě na prvním místě v našem žebříčku nejhorších epizod. Bylo to pouze o chlup, dalším kandidátem na první místo byla epizoda 3x14 "The Return." "The Return" přivedla pět milovaného zloducha Sladea Wilsona, ale pouze jako dalšího bezcenného pěšáka Malcolma Merlyna. Na druhé straně, "My Name is Oliver Queen" byla pouze promarněnou příležitostí k vykoupení již tak nevýrazné série.

Jediným náznakem naděje byla chvíle, kdy byl Malcolm prohlášen za nového Ra's al Ghula. Nejlepší věc, kterou můžeme říci je, že to znamenalo, konec 3. série a tak nyní můžeme doufat, že další série začne s čistým štítem.

3. WTF MOMENT: Felicity v kostýmu ATOMA

Takových momentů byla spousta, ale my jsme se rozhodli vybrat Felicity, která si ve finále zalétala v kostýmu ATOMA, jakoby se jednalo o tu nejpřirozenější věc na světě. Nejenže původně chtěla, aby Ray zachránil Olivera, protože "Jde o Olivera!" ale poté si sama oblékla oblek, který byl dělán na zakázku pro muže, jež je téměř dvakrát tak větší jak ona a odletěla jako šampión.

Argumenty pro tuto absurdní scénu zahrnovaly Raye, který si vzal čas na to, aby mohl najít lék na biologickou zbraň. Dalším argumentem byl fakt, že Felicity pomohla Rayovi oblek postavit, takže by měla vědět, jak ho použít. Spousta lidí pomáhá stavět letadla, ale to neznamená, že s nimi umí létat.

Zatímco tyto praštěné momenty by mohly být snadno přehlédnuty ve Flashovi, nemůže tomu tak být v Arrowovi, který byl postaven na realitě a držel se vždy více při zemi.

4. NEJLEPŠÍ VÝVOJ POSTAVY: Thea Queen


Thea ušla kus cesty od dívenky, se kterou jsme se poprvé setkali. I přestože měla během série malé módní faux paux, její boj proti otci a přijetí jejího osudu jako válečníka bylo úžasné. Thea je jedinou osobou, která sama sobě dovolila pocitít strach a zpochybňovat vlastní identitu bez toho, aniž by si stěžovala. To, že je nejmladší osobou, na kterou se zaměřujeme, o její postavě mnoho vypovídá.

Navzdory tomu, že byla přinucena zabít Sáru, aniž by si toho byla vědoma, byla ochotna za své činy zaplatit a obětovat se. Když jí Nyssa odpustila, rozhodla se bojovat proti silám zla, i kdyby to znamenalo obrátit se zády k vlastnímu bratrovi. Způsob, jakým byla Thea napsána mi dává naději, že tým scénáristů, stojící za seriálem Arrow, má i po tom všem stále ponětí, jak psát ženské postavy.

5. NEJHORŠÍ VÝVOJ POSTAVY: Felicity Smoak


Když už mluvíme o výborném scénáři pro Theu, pojďme se také podívat na ten nejhorší, který tuto sérii patřil Felicity Smoak. Dokonce ani její vlastní epizoda, 3x05 "The Secret Origin of Felicity Smoak," nám nenabídla solidní příběh týkající se Felicity, místo toho nám byla představena její matka, Donna.

Felicity byla napsána jako silná, v jednom momentu pozvnášející se v dalším neschopná stát na vlastních nohou, což zapřinilo, že její věrní fanoušci začali zpochybňovat svou oddanost k této postavě. Poté, co projevila nezlomnou víru v Olivera, byla v další chvíli schopná o něm pochybovat při více, než jedné příležitosti i s velmi chabými důkazy, které ji dokázaly přesvědčit. Pokud by se jednalo o drama, hodilo by se tohle chování spíše pro dospívajícího teenagera. Chceme naši holku zpátky.

6. POSTAVA, KTERÁ BY MĚLA ODEJÍT: Malcolm Merlyn


Malcolm začíná být na obtíž. Není pochyb o tom, že John Barrowman je charismatickým hercem, ale už dávno nemá nic nového, co by nám skrze postavu Malcolma, mohl nabídnout. Nic, co Malcolm udělá už nedává smysl a Oliverovo bratříčkování s ním dává smysl ještě méně.

Od chvíle, kdy Malcolm použil Theu k zabití Sáry, se stal člověkem, který se ze svých hříchů už nikdy nemůže vykoupit. Byl úplně mimo ve všech ohledech a žádné množství pokání nemůže napravit to, že naplánoval vraždu. Dokonce i neuvěřitelně mazaný plán, který z Malcolma udělal nového vůdce Ligy zabijáků, je ve výsledku hloupým plánem muže, který byl vrahem již mnohokrát předtím. Nejlepší věc, která by se mohla stát je, že bude ve 4. sérii zabit.

7. PROMARNĚNÁ PŘÍLEŽITOST: Dovolit Oliveru Queenovi "zemřít"


Během 3. série "zemřel" Oliver Queen dvakrát, ale pouze jednou by to fungovalo a oklamalo diváky tak, aby si mysleli, že je skutečně mrtvý, a to během epizody "Left Behind." Tato epizoda byla perfektní příletižostí, dovolit seriálu hodinu stát na vlastních nohou a to bez hlavního protagonisty celého seriálu.

Pokud nám chtěli scénáristé ukázat, jak se tým Arrow cítí, měli mít dostatek víry v publikum a dovolit nám představit si seriál bez Olivera. Bohužel, neudělali to a nyní už všichni budeme moc dobře vědět, že nebudou mít koule na to udělat to znovu. Můžete nás oklamat pouze jednou a scénáristé ani tohle nezvládli.

8. NEJLEPŠÍ NOVÁ POSTAVA: Ray Palmer


Ray Palmer je opravdu zábavný. Když nám byl v Arrow poprvé představen v epizodě 3x01 "The Calm," spoustě lidí vadilo jeho "stalkerské" chování vůči Felicity. Ray je ale ve spoustě ohledech více podobný postavám z Flashe, když přijde na jeho vědátorskou stránku a genialitu. Není jako ostatní tradiční hrdinové, i když je ochoten položit svůj život za záchranu Starling City. Miluje otevřeně a opravdově, což je osvěžující změna oproti Oliverovi, i přestože Ray nakonec nezískal dívku, kterou chtěl.

Jeho přítomnost byla krátká, nicméně, svůj oblek bude i nadále využívat v seriálu Legends of Tomorrow se znovu zrozenou White Canary a dalšími postavami z Flashe.

9. Postava, která nám nejvíce schází: Doupě týmu Arrow


Mohla by to být Sára, ale ta ožije díky Lazarus Pit nebo něčemu takovému a znovu ji uvidíme v Legends of Tomorrow jako White Canary, a i když jsme mohli dát hlas Royovi aka Arsenalovi, s Theou, která převezme jeho místo jako Speedy, jeho absence nebude vnímána tak intenzivně jako absence doupěte týmu Arrow.

Ale no tak! V 1. a 2. sérii jsme většinu času strávili právě na tomto místě a přestěhování se jinam přetvoří pocit z toho, co přijde. Tón je nastaven tím, co je obklopuje, stejně tak jako akce, takže staré doupě nám bude chybět! Mohli by se vrátit zpět, samozřejmě, ale tak dlouho, dokud bude kapitán Lance prahnout po pomstě, se vrátit neodváží.

10. NEJVÍCE ŠOKUJÍCÍ SMRT: Sára Lance


Ztratili jsme DJ Chase, Ra's al Ghula, Masea, ale opravdovým šokem byla smrt Sáry Lance v premiérové epizodě 3. série. Vzhledem k tomu, že už předtím se rozloučila a vrátila se zpět k Lize, zdálo se zbytečné zabít ji, pouze jako součást cesty Laurel k Black Canary. Sára dala dokonce Laurel i svou budndu. Sára dokázala, jak schopná je, takže se z ní klidně po tragické nehodě mohla stát Oracle a my bychom s tím dokázali žít.

Bolest z její ztráty však byla zmírněna vědomím, že se vrátí v Legends of Tomorrow, ale stále je těžké představit si, jak bude začleněna do jakéhokoliv budoucího crossoveru se seriálem Arrow, pokud se tak někdy vůbec stane. Pokud si vzpomenete proč a za jakých okolností zemřela, dělá to celou věc ještě horší. Neměli jsme ani ponětí, že se to stane, a je pro nás stále těžké to překousnout.

11. SLUŽBA FANOUŠKŮM: Olicity


3. série Arrow byla plná momentů, které měly posloužit pouze jako uspokojení pro Olicity fanoušky. Ve stanovené lhůtě mohli Oliver a Felicity odjet při západu slunce, ale všechno se stalo až příliš rychle a bez prozkoumání jejich vztahu.

Scénáristé přeskočilli nejlepší části, kdy poznávají jeden druhého a prozkoumávají jejich lásku. Nebyla tu žádná dostatečná předehra, pokud chcete. Pokud chtějí tyto dva udržet pohromadě, musejí z nich udělat uvěřitelný pár. Skutečné páry neodjíždějí při západu slunce poté, co se váleli v seně.

12. NADMĚRNĚ POUŽÍVANÁ VSUVKA V PŘÍBĚHU: Flashbacky


Když měl seriál Arrow premiéru, bylo nám řečeno, že příběh, který bude skrze flashbacky vyprávěn bude v symbióze se současným děním ve Starling City a když už by se stalo, že flashbacky budou samostatnou jednotkou, budou mít příběh, který dokáže stát na vlastních nohách. To je naprosto v pořádku, pokud to nebrání akci v současnosti. Jak 3. série postupovala, flashbacky začaly být vyloženě rušivé.

Když přešli od milostné scény Olivera a Felicity ke flashbacku jen aby nás znova vtáhli do akce, i divák, který není fanouškem Olicity musel řvát. Načasování je důležité, lidi! Nestříhejte scény v intenzitě daného okamžiku jen kvůli zbytečnému flashbacku, který by mohl být vysvětlen jednou krátkou scénou kdekoli jinde. (Víte, z čeho nikdo nedělá animace? Z flashbacků! Pokud to teda nejsou flashbacky zaměřené na Felicity Smoak).

13. NEJLEPŠÍ VSUVKA V PŘÍBĚHU: Crossovery


Crossovery se staly jednou z našich nejoblíbenějších věcí. Ve finále, které bylo jinak kompletně nefunkční, se Barry Allen jako Flash přiřítil se slavnostní poznámkou, jak super je, že má Nanda Parbat vlastní vířivku.

I když jsme řekli, že trocha vrtochu by pro Arrow mohla být brzdou, když to použijí pro crossovery, funguje to, protože když Flash nebo jeho přátelé přijedou na návštěvu, očekáváme, že to bude vrtošivé. Laurel měla jeden ze svých nejlepších momentů v seriálu The Flash, ve scéně s Ciscem. Crossovery dávají postavám šanci být na chvíli něčím trochu jiným než tím, jaké je známe. Začněte tipovat, jak bude White Canary začleněna do vesmíru Arrowa!


Souhlasíte s výběrem serveru TV Fanatic? Jaké jsou podle Vás nejlepší/nejhorší momenty 3. série?

3. série byla odvysílána. Co dál?

23. května 2015 v 13:02 | Patty |  news
3. série je za námi a před námi je čtyřměsíční pauza.

Nové epizody se začnou natáčet začátkem července, vysílat se začne zase klasicky začátkem října. Zatím bych to orientačně viděla na 7. října, ovšem doposud žádné oficiální datum stanoveno nebylo. Až se tak stane, včas se to dozvíte. Stejně jako předchozí tři roky, i 4. série se bude v Americe vysílat každou středu (pro nás to znamená čtvrtek brzy ráno).

Během pauzy se herci zúčastní spousty malých setkání s fanoušky, takže o novinky nepřijdete. Tradičně největší událostí léta je Comic Con v San Diegu, který by se měl uskutečnit opět v červenci a během kterého se dočkáme prvních větších spoilerů ke 4. sérii a také prvního traileru.

TV Line Spoiler: Season 4

21. května 2015 v 11:39 | Patty |  spoilers
Je moc brzy na otázku týkající se 4. série Arrow?
- Rae.

Teoreticky je příliš brzy. Ve skutečnosti možná ani ne. Protože když nám výkonný producent seriálu, Marc Guggenheim, sdělil, že minulý rok touhle dobou již věděli, že Malcolm bude na konci 3. série novým Ra'sem, museli jsme se zeptat, zda by nám tedy mohl nastínit plány pro finále na příští rok. "Legrační na tom je, že bych opravdu mohl," říká Guggenheim. "Momentálně s ostatními scénáristy pracujeme na plánu pro 4. sérii. A i přestože ne vždy začínáme tak, jak bychom chtěli, aby byla série ukončena, to, jak série skončí je velice důležitá součást našeho rozhovoru. Myslím si, že potenciální zakončení je velmi, velmi zajímavé. Ale prvním krokem k tomu, abychom Vás všechny překvapili, je to, že nejdříve musíme překvapit sami sebe."

The City of Heroes Convention - May 16th & 17th, 2015

20. května 2015 v 9:43 | Patty |  gallery update

O víkendu byli Stephen, David, Caity a Brandon na setkání s fanoušky na akci City of Heroes. V galerii najdete fotografie z jednotlivých panelů.

tumblr_nogeneW0ve1qcjexzo3_1280.png tumblr_nogeneW0ve1qcjexzo6_1280.png tumblr_nogr6w5IVZ1qcjexzo7_1280.jpg tumblr_nogr6w5IVZ1qcjexzo9_1280.jpg

tumblr_nomeu5KkuI1sq4vwio4_1280.jpg tumblr_nomeyjsAas1sq4vwio4_1280.jpg tumblr_nomeu5KkuI1sq4vwio1_1280.jpg tumblr_nomeu5KkuI1sq4vwio7_1280.jpg

GALLERY LINKS:
Appearances > 2015 > May 16th - City of Heroes > Day 2 (44x)
Appearances > 2015 > May 17th - City of Heroes > Day 3 (51x)

Přehled sledovanosti 3. série

19. května 2015 v 12:00 | Patty |  news about Arrow
3. série je za námi. Jak vypadala sledovanost jednotlivých epizod?

EPIZODASLEDOVANOSTRATING
3x01 The Calm2, 81 mil.1.0
3x02 Sara2, 32 mil.0.8
3x03 Corto Maltese2, 55 mil.0.9
3x04 The Magician2, 49 mil.1.0
3x05 The Secret Origin of Felicity Smoak2, 73 mil.1.1
3x06 Guilty2, 60 mil.0.9
3x07 Draw Back Your Bow2, 63 mil.0.9
3x08 The Brave and the Bold3, 86 mil.1.4
3x09 The Climb3, 06 mil.1.1
3x10 Left Behind3, 06 mil.1.1
3x11 Midnight City2, 91 mil.1.1
3x12 Uprising2, 94 mil.1.2
3x13 Canaries2, 67 mil.1.1
3x14 The Return2, 91 mil.1.2
3x15 Nanda Parbat3, 07 mil.1.1
3x16 The Offer2, 56 mil.0.9
3x17 Suicidal Tendencies2, 86 mil.1.0
3x18 Public Enemy2, 48 mil.0.8
3x19 Broken Arrow2, 47 mil.0.9
3x20 The Fallen2, 72 mil.1.0
3x21 Al Sah-Him2, 40 mil.0.9
3x22 This is Your Sword2, 54 mil.1.0
3x23 My Name is Oliver Queen2, 80 mil.1.0

Nejsledovanější epizodou byla crossoverová epizoda se seriálem The Flash - 3x08 "The Brave and the Bold," kterou si nenechalo ujít 3, 86 mil. lidí s ratingem 1.4. Naopak nejméně sledovanou epizodou byla 3x02 "Sara" se sledovaností
2, 32 mil. lidí a ratingem 0.8.

Pro srovnání - minulý rok si premiérovou epizodu 2. série s názvem "City of Heroes" pustilo 2, 74 mil. lidí a finále
2. série "Unthinkable" skončilo na čísle 2, 37 mil. lidí.