Prosinec 2015

Falk Hentschel

15. prosince 2015 v 14:04 | Patty
...brzy...

Franz Drameh

15. prosince 2015 v 14:04 | Patty
...brzy...

Arthur Darvill

15. prosince 2015 v 14:03 | Patty
...brzy...

Dominic Purcell

15. prosince 2015 v 14:03 | Patty
...brzy...

Wentworth Miller

15. prosince 2015 v 14:03 | Patty
DATUM NAROZENÍ: 2. června 1972
MÍSTO NAROZENÍ: Anglie, Velká Británíe

Wentworth Earl Miller III se narodil 2. 6. 1972 v Oxfordshire, ve Velké Británii. Má dvě mladší sestry a díky rodičům jamajské, africké, holandské, francouzské, švédské, libanonské, rakouské a polské předky. Studoval na Princetonské univerzitě a právě tam si uvědomil, že má zájem vystupovat před lidmi. Svá studia zakončil roku 1995 diplomem z anglické literatury.

Svou kariéru začal za kamerou, působil v několika produkčních společnostech předtím, než se mu podařilo objevit se v epizodních rolích v několika seriálech. Poprvé se před kamerou objevil v seriálu Buffy, přemožitelka upírů (Buffy the vampire slayer), následovala hostující role v seriálu Pohotovost (ER) a Popular. Poté se objevil v trojdílné minisérii stanice Hallmark, Dinotopie.

Tyto hostující role mu dopomohly k jeho první velké roli, ve snímu Lidská skvrna (The Human Stain), kde si po boku Anthonyho Hopkinse a Nicole Kidman zahrál univerzitního profesora. Objevil se ve filmu Underworld a také v seriálu stanice CBS, Joan z Arkádie (Joan of Arcadia) jako Ryan Hunter, okouzlující, ale přesto zlověstný muž, který Joan odhalil, že také mluví s Bohem. Jeho postava měla být pro Joan obrovskou výzvou, avšak stanice CBS se rozhodla seriál zrušit. V roce 2005 se Wentworth objevil v epizodné roli seriálu Posel ztracených duší (Ghost Whisperer).

Jeho kariéra dosáhla vrcholu během roku 2005, po uvedení první série seriálu Útěk z vězení (Prison Break), kde si zahrál Michaela Scofielda, který se nechal zavřít do vězení, aby pomohl svému bratrovi poté, co byl obviněn ze zločinu, který nespáchal. Za tuto roli byl nominován na Zlatý Glóbus za nejlepšího herce v televizním dramatu. Po ukončení seriálu v roce 2009 přišly na řadu filmy Residen Evil: Afterlife a Resident Evil: Odveta. V roce 2014 získal roli kriminálníka, Leonarda Snarta/kapitána Colda, v úspěšném seriálu stanice CW, The Flash. Od roku 2016 v této roli pokračuje i v seriálu Legends of Tomorrow, který vznikl jako spin-off seriálů Arrow a The Flash.

V roce 2013 se veřejně přihlásil ke své homosexualitě, když se odmítl zúčastnit filmového festivalu v Rusku na protest proti tamním zákonům zaměřeným proti homosexualitě.

Zajímavosti:

Jeho matka je učitelka, otec je bývalým asistentem státního návladního Brooklynu.

Je alergický na psy, kočky a také na některé potraviny.

Nanášení tetování, které měl jako Michael Scofield v seriálu Útěk z vězení, trvalo 4 hodiny.

V roce 2007 byl časopisem People zařazen mezi 100 nejkrásnějších lidí světa.

Narodil se ve Velké Británii, ale trvá na tom, že je Američan.

Je pojenován po svém dědečkovi a otci. Všichni tři Wentworthové byli pojmenováni podle kapitána Wentwortha, což je postava z knihy Jane Austenové - Přesvědčení.

Mezi jeho oblíbené filmy patří Osvícení (1980), Carrie (1976), Zloději času (1981), Jesus Christ Superstar (1973) a Výstřely na Broadwayi (1994).

Je velkým komiksovým fanouškem a dostal šanci si jednu komiksovou postavu zahrát, když byl obsazen do role Kapitána Colda v seriálu The Flash.

Vydal scénář k filmu Stoker (2013) pod pseudonymem "Ted Foulke." Důvodem bylo, že chtěl, aby si scénář své místo v průmyslu sám zasloužil, ne proto, že jej napsal slavný herec. Jeho pravé jméno bylo připsáno ve chvíli, kdy se film začal natáčet.

Victor Garber

15. prosince 2015 v 14:03 | Patty
...brzy...

Ciara Renée

15. prosince 2015 v 11:22 | Patty


DATUM NAROZENÍ: 19. října 1990
MÍSTO NAROZENÍ: Harrisburg, Pensilvánie

Ciara Renée je americkou herečkou, modelkou, zpěvačkou a tanečnicí. V roce 2013 debutovala na Broadwayi jako Čarodějnice v divadelní hře Big Fish. V únoru následujícího roku byla obsazena do muzikálu Pippin a poté získala roli Esmeraldy v muzikálové adaptaci románu Victora Huga, The Hunchback of Notre Dame.

V roce 2015 bylo oznámeno, že Renée získala roli Kendry Saunders/Hawkgirl v novém televizním seriálu stanic CW, Legends of Tomorrow. Jako Kendra Saunders byla divákům představena již během seriálu The Flash, kde se objevila hned v několika epizodách.


Kdy se Arrow po pauze vrací s novými epizodami?

12. prosince 2015 v 9:43 | Patty |  news about Arrow

Stanice CW zveřejnila data, kdy se její seriály po zimní pauze vrátí s novými epizodami. V kalendáři si zatrhněte 20. ledna, právě v tento den se vrací seriál Arrow s epizodou 4x10 "Blood Debts."

Ještě připomínám, že v ten samý týden startuje také očekávaná novinka Legends of Tomorrow, konkrétně tedy ve čtvrtek, 21. ledna.

Název epizody 4x13

11. prosince 2015 v 10:56 | Patty |  spoilers