Leden 2016

Arrow | Název epizody 4x17

31. ledna 2016 v 11:15 | Patty |  spoilers

Legends of Tomorrow | Post Mortem ›› Tvůrci Legend vysvětlují šokující úmrtí

30. ledna 2016 v 21:18 | Patty |  Legends of Tomorrow | interviews
Článek obsahuje spoilery ze druhé části pilotní epizody.


Netrvalo dlouho a tým Legend utrpěl první velkou ztrátu. Během střetu s darebákem Vandalem Savagem ho Hawkman/Carter Hall bodnul jedinou zbraní, která ho dokáže zabít, jen aby si následně uvědomil, že Hawkgirl/Kendra Saunders je jedinou osobou, která dýku může použít. Vandal si nefungující dýku vytáhl z těla, zabil s ní Cartera a zranil Kendru předtím, než unikl.

Vzhledem k tomu, že Legends of Tomorrow je seriálem o cestování časem, a Hawkman se neustále reinkarnuje už tísíce let, nebude to naposledy, co ho diváci v seriálu viděli.


"Ještě předtím, než všechno skončí, rádi bychom Cartera viděli zpátky v seriálu, i přestože je mrtvý," říká výkonný producent Phil Klemmer.

"Seriál se odehrává napříč časem, takže je možné, že se setkáme s předchozími reinkarnacemi Cartera," dodává Marc Guggenheim. "Stejně tak je možné, že se setkáme s jeho budoucí reinkarnací. Zábavné je, že pokud zkombinujete cestování časem s postavami, které mají schopnost reinkarnace, můžete opravdu očekávat naočekávané."

Producenti se zabitím Cartera ve druhé epizodě rozhodli ukázat, že nikdo není v bezpečí.

"Již na začátku jsme mluvili o tom, jak vysoké budou sázky, obzvláště v případě, že máte v mixu cestování časem?" říká Guggenheim. "Vždycky je tu možnost, že se prostě mohou vrátit zpět v čase a odčinit nebo změnit to, co se stalo. Měli jsme pocit, že hned na začátku je důležité stanovit si pravidla. Většina našich nápadů, se kterými jsme přišli, končila zabitím Hawkmana. Zejména v tomto seriálu, dokonce více než ve Flashovi, více než v Arrowovi, je šílenost velkou součástí půvabu tohoto seriálu."

"Falka máme rádi, ale občas musíte divákům ukázat, že je potřeba dělat hrozné věci," říká Klemmer. "Nemůžu uvěřit, že jsme to dotáhli do konce. Ale tohle je druh příběhu, který diváci v těchto dnech očekávají."

"Je to docela bezcitné, že?" říká Falk Hentschel se smíchem. "Věděl jsem jaký osud Cartera čeká od chvíle, kdy jsem se seriálu upsal. Musel jsem s tím odvést tak trochu tajemnou práci. Byl jsem z toho nadšený, protože zabít hlavní postavu, to není něco, co stanice často dělají. Je to něco, co je všeobecně vyhrazeno především pro kablovky, pro seriály jako Game of Thrones."

"Je to docela zábavné," říká Hentschel. "Je pro seriál takovým katalyzátorem. Není to jen o pomstě, ale pro každého to představuje velkou motivaci. Plus, na umírání na obrazovce jsem si už zvykl, ale tohle byla ta nejlepší smrt, kterou jsem kdy mohl zahrát."


Tým Legend se dozvěděl, že Kendra musí být tou, která pomocí dýky zabije Vandala Savage poté, co se ho neúspěšně pokusil zabít Carter. Tím byla jeho smrt ještě více srdcervoucí a zdála se být skoro zbytečná.

"První věc, která mě napadla byla, 'Když mám umřít, nemůže to být během většího boje?'" říká Hentschel se smíchem. "Ale teď, když jsem epizodu viděl, líbí se mi jak rychlé a nečekané to bylo. Bylo to velmi krásné. Pro tuto postavu to byl obrovský krok. Cokoli jiného by bylo špatně. Kendru to motivuje k tomu, aby ho pomstila."

Skutečnost, že Kendra musí být tou, která Vandala zabije je pro ni, podle slov producentů, jak "požehnáním tak i prokletím."

"Sotva ho znala," říká Klemmer. "Ztratila ho ve chvíli, kdy začala věřit v nevyhnutelnost jejich vzájemné lásky. Tato její verze je však odlišná od jejích předchozích životů, ve kterých musela zemřít a znovu se zrodit společně s Carterem a to pořád dokola. Co dělá tuhle verzi Kendry jinou od těch předchozích je skutečnost, že má ostatní Legendy. Může být hrdinou bez Cartera a musí se Savagovi postavit a sama ho porazit."

To, že přežila útok Vandala Savage otevře dvířka jiné části Kendřina života teď, když už Carter není po jejím boku.

"Dlouhých 4 000 let si nemohla vybrat, koho bude milovat," říká Klemmer. "V průběhu série si budeme pohrávat s myšlenkou, že Kendra je v podstatě vdovou, ale znamená to, že je odsouzena prožít zbytek života sama? Pokud zabije Savage, znamená to, že její věčný život skončí nebo může být Carter znovuzrozen? Nebo si může, poprvé za svůj život, svobodně vybrat, koho bude milovat? Nemůžete být na vesmírné lodi společně s osmi dalšími lidmi, společně čelit životu a smrti bez možnosti zažít milostný románek."

Klemmer i Guggenheim odhalili, že se nevyhýbají romanci mezi různými členy týmu Legend navzdory nejrůznějším "komplikacím," a to včetně Steina, který je ženatý a Micka Roryho, který není schopen milovat.

"Waverider je jako Velký Bratr, kde spolu tihle lidé žijí v těsné blízkosti, čelí životu a smrti a romantika je velice přirozená věc nebo alespoň chtíč v zákopech. Dočkáme se romantiky na palubě Waverider i romantických přestávek s civilisty, které na své cestě potkají."

Legends of Tomorrow | Oficiální fotografie k epizodě 1x03 "Blood Ties"

30. ledna 2016 v 9:50 | Patty |  gallery update

Na světě jsou oficiální fotografie k epizodě "Blood Ties," ve které se Sára s Rip Hunterem infiltrují do Savagovy banky a Leonard Snart navštíví své minulé já. Oficiální popis epizody si můžete přečíst TADY.

LGN103A_0271b.jpg LGN103B_0226b.jpg LGN103B_0026b.jpg LGN103A_0160b.jpg

GALLERY LINK:
Episode Stills > season one > 1x03 Blood Ties (21x)

Arrow | Oficiální fotografie k epizodě 4x12 "Unchained"

30. ledna 2016 v 9:32 | Patty |  gallery update

Stanice CW zveřejnila 18 oficiálních fotografií k epizodě "Unchained," která bude odvysílána příští týden. V této epizodě se vrací Roy, na scéně se znovu objeví také Curtis Holt a nově se nám představí záporák Calculator. Oficiální popis epizody si můžete přečíst TADY.

AR412A_0054b.jpg AR412A_0439b.jpg AR412B_0486b.jpg AR412B_0389b.jpg

GALLERY LINK:
Episode Stills > season four > 4x12 Unchained (18x)

Legends of Tomorrow | 1x05 Fail-Safe

29. ledna 2016 v 18:18 | Patty |  Legends of Tomorrow | Synopsis › season one
TÝM PŘIPRAVÍ ÚTĚK Z VĚZENÍ - Poté, co jsou Legendy zajmuty a uvězněny v ruském gulagu během Studené války v roce 1986, Snart vede tým v propracovaném plánu útěku. Nicméně, Rip dává Sáře tajnou misi, která by mohla být pro tým nejenom přítěží, ale mít pro něj také neblahé následky.

Premiéra (USA): 18. února 2016
Sledovanost: ---


Arrow | 4x14 Code of Silence

29. ledna 2016 v 18:18 | Patty |  Synopsis › season four
TAJEMSTVÍ A LŽI - Oliver a tým odkrývají plán HIVE, kterým chtějí zničit tým Arrow jednou pro vždy. Po dalším bezprostředním útoku HIVE si Lance klade otázku, zda je Donna více v bezpečí s ním nebo bez něho. Mezitím, s blížící se svatbou se Oliver začne cítit provinile, že Felicity neřekl o svém synovi.

Premiéra (USA): 17. února 2016
Sledovanost: 2, 46 mil. (0.9)


The Flash | 2x14 Escape from Earth-2

29. ledna 2016 v 18:16 | Patty |  The Flash | synopsis › season two
VZRUŠUJÍCÍ ZÁVĚR CESTY NA ZEMI 2 - Na Zemi 2 tým hledá doupě Zooma a pomoc hledá u neočekávaného zdroje. Mezitím, zpět na Zemi 1, Caitlin se snaží zdokonalit Velocity-9, aby mohl Jay zastavit Geomancera.

Premiéra (USA): 16. února 2016
Sledovanost: 3, 90 mil. (1.5)

Legends of Tomorrow | Podíváme se do budoucnosti, kde potkáme Olivera Queena a představen nám bude Connor Hawke

29. ledna 2016 v 11:32 | Patty |  Legends of Tomorrow | spoilers
V Legendách se Oliver Queen objevil již v první části pilotní epizody. Nyní se s ním setkáme znovu, ale tentokrát je v tom zahrnut také menší zvrat: Vydáme se za ním do daleké budoucnosti!


Stephen Amell se znovu jako Oliver Queen objeví v 6. epizodě, která se bude odehrávat v roce 2046. V této epizodě se nám také představí Connor Hawke. Pokud se již teď nemůžete dočkat, připravte se na to, že se budete těšit ještě víc, protože Oliver Queen v roce 2046 bude velice podobný tomu, kterého znají fanoušci z komiksů.

"Nejenomže v této epizodě představíme naši verzi Connora Hawkea, ale také potkáme budoucí verzi Olivera Queena, a Stephen Amell si zopakuje svou roli z Arrowa. Bonusem pro komiksové fanoušky bude, že Oliverovi chybí levá paže a bude mít kozí bradku. Myslíme si, že tato epizoda obsahuje některé z nejlepších věcí, které jsme kdy udělali," říká výkonný producent Marc Guggenheim.

Legends of Tomorrow | DISKUZE ›› 1x02 Pilot, part 2

29. ledna 2016 v 9:00 | Patty |  Legends of Tomorrow | diskuze

Druhá část pilotní epizody seriálu byla odvysílána. Pod tímto článkem se o této epizodě můžete libovolně rozpovídat a se všemi se podělit o své dojmy a názory.

Diskuzi najdete v záhlaví, v rubrice LEGENDS OF TOMORROW, takže kdykoliv se budete chtít vyjádřit k některému ze stařších dílů, máte možnost.